Dlouháni Roudnice

Otevřené sdružení členů a přátel rodinného týmu Dlouháni z Roudnice, pro aktivní či pasivní účast na amatérských běžeckých, cyklistických a jiných sportovních a vůbec kulturních akcích.

Zprávy z tisku

Běh Opárenským údolím

27.1.2007

Běh Opárenským údolím

 

Velmi obtížné přírodní podmínky čekaly v sobotu odpoledne na sedm desítek vytrvalců (historický rekord závodu), kteří se objevili na startu Běhu Opárenským údolím (první podnik letošní série Král Středohoří. Nejhorší situace přitom přetrvávala po celou první třetinu trati, kdy se běžci po otevřeném silničním úseku z Lovosic do Malých Žernosek utkávaly nejen mezi sebou ale také se silným sněžením a nepříjemným velmi silným protivětrem. „V okamžiku, jak jsme zatočili podél hřiště do údolí k Opárnu, to však bylo pro samotný běh již výrazně příjemnější. Na úvodním silničním úseku to ale bylo hodně drsný,“ uvedl například jeden z účastníků litoměřický Matěj Zahálka (v barvách BTT Libochovice).

Navzdory uvedeným skutečnostem, které sice logicky ubraly na výsledných časech, byly pod Lovošem k vidění velmi srdnaté a vyrovnané souboje, a to i o příčky nejvyšší. Z letošní výborné běžecké přípravy nakonec triumf vytěžil Marek Bušek (také BTT Libochovice), který se drtivým finišem od opárenského mlýna v údolí dokázal v závěrečném stoupání do vsi poté následně odpoutat od svých dalších třech soupeřů z čelní skupiny a po zásluze zvítězit. Jen v těsném závěsu za ním proběhl páskou zkušený teplický triatlet Filip Zouhar (TT Glassman Teplice) a bronz pro sebe získal formou „znovuobrozený" Josef Prchlík (CK Slavoj Terezín). Čtvrtou příčku obsadil jako nejlepší veterán další zkušený borec Jirka Malý (AC Česká Lípa) a pátý byl již s menším odstupem tempař Honza Bláha (BTT Libochovice). V drsných podmínkách se s tratí nakonec úspěšně popraly i čtyři zástupkyně něžného pohlaví, když nejvíce fyzických i morálně-volních sil ukázala Radka Nývltová (CK Mšeno) před brozanskou Marií Šifaldovou, Zuzanou Dlouhou (Dlouháni Roudnice n/L) a čížkovickou Klárou Danihelkovou. Nejstarším účastníkem byl znovu „nestor" Krále Antonín Zima z Roudnice nad Labem, který ani přes svůj již notně „oprášený" ročník narození (1934) neměl s překonáním relativně náročné trati sebemenší problém. „Těší mě, že i v tomto počasí můžeme konstatovat nový účastnický rekord v počtu závodníků. Jak s prvotních reakcí vyplývalo, převládala spokojenost. Za rok se tak doufám můžeme v tak hojném počtu všichni opět těšit na viděnou," uvedl v rámci závěrečného vyhlášení šéf závodu Míra Lukáš z Lovosic.

Další bližší informace (např. podrobné výsledky, fotografie aj.) o uskutečněném závodu (stejně jako o všech dalších letos chystaných akcích Krále Středohoří) si můžete přečíst na internetu ( http://triatlon.litomerice.cz). Mediálním partnerem seriálu je přitom také Litoměřický deník. Nejbližší připravovanou akcí je v konci března druhý závod série - se startem a cílem ve Vchynicích osmikilometrový „Běh na Boreč" (24.03. - kontakt: Martin Businský, tel. 739 648 998).

Výsledky - Běh Opárenským údolím (6km):
1. Bušek Marek 22:41,0 BT Team Libochovice
2. Zouhar Filip 22:46,0 TT Glassman Teplice
3. Prchlík Josef 22:47,0 CK Slavoj Terezín

Ženy:
1.(54.) Nývltová Radka 31:00,0 LK Mšeno
2.(57.) Šifaldová Marie 32:03,0 TJ Brozany
3.(58.) Dlouhá Zuzana 32:44,0 Dlouháni Roudnice

Nejstarší účastník:
65. Zima Antonín (1934) 39:03,0 Kanoistika Roudnice

Autor: mgr. Marek Bušek
www.litomericko24.cz

Žádné komentáře
 
Hope you enjoyed our pages.