Dlouháni Roudnice

Otevřené sdružení členů a přátel rodinného týmu Dlouháni z Roudnice, pro aktivní či pasivní účast na amatérských běžeckých, cyklistických a jiných sportovních a vůbec kulturních akcích.

Zprávy z tisku

Lafarge Čížkovice MTB - 16.6.2007

Litoměřický deník

  Letos měli lepší podmínky

 

Velké ceny horských kol Lafarge cement se zúčastnilo více než 150 bikerů

ČÍŽKOVICE - Další ročník má za sebou oblíbené setkání příznivců širokých plášťů, kterým je každoročně Velká cena horských kol Lafarge cement v Čížkovicích. V rámci sobotního podniku se na start v několika kategoriích letos postavilo více než stopadesát náruživých kolečkářů různého věku i pohlaví.

Navzdory noční dešťové přepršce se situace co do kvality povrchu trati ve Středohoří nedala srovnávat s loňskými „bahenními lázněmi“,  kdy bikeři utápěli ve vrstvách bláta nejen ambice, ale i své dvoukolové miláčky. Díky relativně příznivým letošním podmínkám tak byly k vidění velmi hodnotné výsledné časy a – co pořadatelé kvitovali především – zjevná byla i celková absence větších či menších pádů a karambolů.

V hlavním závodu na 22 km se záhy po startu oddělila velmi silná šestičlenná skupina  jezdců, ze které se ve druhé polovině trati nejlépe předvedli děčínský Netík, šumperský Morávek a bílinský Nestler st. (loňský vítěz). Ve stejném pořadí také cyklisté po závěrečném spurtu dojeli do cíle.

„Mám tento závod opravdu rád pro jeho velmi pohodovou a domáckou atmosféru. Velmi rád se sem proto navracím,“ konstatoval v rámci závěrečného vyhlášení vítěz Netík, mj. také vítěz tohoto závodu již z roku 2003. Čtvrtou a pátou příčku pro sebe poté ukořistili první dva vedoucí závodníci prozatímního hodnocení seriálu Král Středohoří (kam je také Lafarge započítáván)  –   Prchlík (CK Slavoj Litoměřice) a Bušek (BTT Libochovice).

Mezi ženami potvrdila svou zkušenost kladenská Alena Reitmajerová (Ráj kol Kladno) před vedoucí „královnou“ Zuzkou Dlouhou (Dlouháni Roudnice) a Pavlou Gutwirthowou z Cyklo Dvořák. V dalších kategoriích se na lehčí  trati B (pro mládež a rekreační cyklisty) nejlépe předvedli Hanuš před Smělým a Kozdoňem (v ženách bylo pořadí: 1. Danihelková, 2. Latislavová, 3. Červená) mezi dospělými. Mezi mládeží do 15 let vyhrál Pšenička před Jírou a Bednářem. V dětské kategorii do 10 let byl pak nejrychlejší Lukeš před Boháčem a Winterem.

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že náš závod má v kalendáři sportu na Litoměřicku již své neoddiskutovatelné místo a svou popularitu si za roky minulé již určitě získal. Patří proto určitě poděkování všem našim partnerům, kteří nás v tomto úsilí podporují,“ doplnil po závodu ředitel vydařeného klání Jaroslav Mejta st. z Čížkovic.

Ladislav Pokorný, Karel Majer

 

 

Žádné komentáře
 
Hope you enjoyed our pages.